Merhaba,

2021-2023 döneminde, EMCC Türkiye – Yönderlik ve Koçluk Derneğinin çıtasını daha da yükseğe çıkarmak üzere yeni yönetim ekibimizle birlikte sorumluluğu devraldık. 2021 başından beri görevi teslim almak üzere toplantılarımızı yaptık ve pandemi sebebiyle üç kez ertelenen Genel Kurul sonrasında Haziran ayında seçildik. Derneğimizin kurumsallaşmasını ve globalle hizalanmasını sağlamanın ardından pandemi gibi zorlu bir döneme uyum sağlamayı başarıyla yürüten Sevgili Evrim Yerli Başkanlığındaki 2018-2021 yönetim ekibine teşekkür ediyoruz. Bize güçlü ve saygın bir derneği devrettikleri için mutluyuz. Bundan sonra hedefimiz bayrağı daha da ileri taşıyarak gelişimi sürdürülebilir kılacak adımlar atarak ülkemize ve topluma sağladığımız faydayı arttırmak olacak.

2011 yılından beri hem Mentorluk hem de Sosyal Sorumluluk Projeleri takımlarının lideri ve Akreditasyon takımının üyesi olarak zaten EMCC Türkiye’ye üye olduğum günden beri çok aktiftim. Ekiplerimle birlikte hem öğrenerek hem de keyif alarak pek çok projeyi yürüttük. Onların da beni teşvik etmesiyle başkanlığa aday oldum çünkü birlikte üretmeyi ve faydalı olmayı seviyorum. 10 kişiden oluşan muhteşem bir Yönetim Kurulumuz ve 13 Takım Liderimiz var ve hepimiz de fark yaratmak ve birlikte gelişmek için çok hevesliyiz.

Yaşam değerlerimin arasında başta gelen sürekli gelişim ve paylaşımı EMCC bünyesinde canlı tutabildiğim için kendimi şanslı görüyorum. Bunların yanı sıra başarı, keyif ve içtenlik değerlerimi de burada onurlandırabiliyorum ve burada yarattığımız pozitif iklimi daha çok kişiyle ve kurumla paylaşabilmeyi istiyorum.

EMCC’nin benzer alanlardaki derneklerden en büyük farkı kapsayıcılığı. Üyelerimiz arasında hem profesyonel koç ve mentorlar, hem de iç koç ve mentorların yanı sıra kurumsal hayatta çeşitli bölümlerden yönetici veya uzman seviyesinde çalışanlar, liderler, akademisyenler ve kurumsal üyelerimiz de var. Mentorluk, koçluk ve süpervizyon alanlarında katkıda bulunmak isteyen tüm bireylere ve kurumlara ister üye ister paydaşımız olarak kapımız her zaman açık.

Üyeleriz EMCC’nin Türkiye’de ve globalde düzenlediği eğitim programları, konferanslar, zirveler, webinarlar, CEO Talks, gelecek söyleşileri gibi etkinliklere katılarak mesleki gelişimlerini devam ettirmektedirler. Ayrıca aşağıdaki odak alanlarımızdaki takımlara katılarak hem kendilerini geliştirebilmekte hem de sektöre ve topluma katkıda bulunmaktadırlar:

 • Akreditasyon ve Mentorluk
 • Mesleki Yeterlilikler ve Etik
 • Süpervizyon
 • Kurumsal İletişim
 • Sosyal Sorumluluk Projeleri
 • Üye Gelişimi
 • Ege Bölgesi
 • Ankara Bölgesi
 • Gestalt
 • Kurumsal İş Birlikleri
 • Mesleki ve Resmi Kuruluşlar ve STK’lar İle İlşkiler
 • Araştırma
 • Potansiyeli Keşfet

Çalışma takımlarımızın faaliyet alanlarını ve liderlerinin bilgilerini sitemizin ilgili bölümlerinde daha detaylı olarak görebilir ve bu çalışmalara katılabilirsiniz.

Bundan sonrası için önceliğimiz; mentorluk, koçluk ve süpervizyon mesleklerinin katkısının bilinirliğini artırmak, EMCC Global ile iş birliğimizi geliştirerek örnek uygulamaları Türkiye’de başlatmak ve Türkiye’deki iyi uygulama örneklerini Global’e taşımaktır. Bunları ancak mentorluk, koçluk ve süpervizyon konularında kendisini geliştirmek ve bu ekosisteme katkı sağlamak isteyen aktif üye sayımızı arttırarak yapabiliriz. Bu amaca ortak olmak isteyen tüm paydaşlarımızı birlikte yaratmaya davet ediyoruz.

Sevgiyle ve esenlikle,

Demet Uyar
EMCC Türkiye
Yönetim Kurulu Başkanı