Birleştirici bir kurum

EMCC, gönüllü ve kamu, mesleki eğitim ve gelişim, danışmanlık, rehberlik, yönetici koçluğu, yaşam koçluğu, akademik ve psikoloji sektörlerinden geniş bir yelpazede bireyleri ve kuruluşları kapsayan birleştirici ve kapsayıcı bir kurumdur.

EMCC’nin temel odak noktası, endüstride kaliteyi sağlamak için Avrupa standartları, etik ve profesyonel kurallar oluşturmaktır.

EMCC, profesyonel idari destek ile gönüllüler tarafından yürütülmektedir.  Üyeler, çalışmamızı desteklemek için EMCC’ye gönüllü olma ve katılma konusunda teşvik edilmektedir.

Üyeliğin avantajları nelerdir?

 • EMCC’lerde Mentorluk ve Koçluk Konferanslarına indirimli katılım
 • Tüm akreditasyonlar için indirimli maliyet
 • Bireysel koçlar ve/veya mentorlar için EMCC’nin “Mentor/Koç Bul” veri tabanına kaydolma
 • Uluslararası Mentorluk ve Koçluk Dergisi’ne ücretsiz abonelik
 • Haber bültenleri
 • Uygulama Toplulukları
 • Diğer mentorlar/koçlar ile dünya çapında ağ kurma
 • Ülkenizdeki yerel etkinlikler
 • Mentorluk/koçluk dünyasına gönüllü olma, katkıda bulunma ve etki etme fırsatı.

EMCC Türkiye Kurumsal Üyelik Prensipleri

Avantajlar 5 üye 10 üye 15 üye Koşullar
Üyelik aidat bedeli indirim oranı 10% 15% 20% Aynı kurumdan cari yıl içinde yapılan üyelikler için uygulanacak indirim, kuruma %10 indirimin uygulanabilmesi için ilk 5 üyeliğin aynı zamanda yapılması gerekir.
Yıllık konferans katılımında üye katılım bedeli üzerinden sağlanacak indirim oranı 10% 15% 20% Konferansa kayıt sırasında ilgili oranların uygulanabilmesi için üye isimlerinin ibrazı gereklidir.
Yıllık konferansa kurum adına ücretsiz katılımcı hakkı (kişi sayısı) 1 2 3 Konferansa kayıt sırasında ücretsiz katılımcı hakkının verilebilmesi için üye isimlerinin ibrazı gereklidir.

ÜYELİK ADIMLARI

İlk adım: http://www.emccouncil.org/ Global EMCC sitesinden üyelik oluşturmak. Bu adımı tamamladığınızda, kullanıcı adı ve şifre oluşturmuş oluyorsunuz, Global ID’niz size mail olarak geliyor. Bu kullanıcı adı ve şifre ile sitedeki uluslararası kaynak ve dokümanlara ulaşabiliyorsunuz; global mail listesine dahil olduğunuz için tüm haber ve duyuruları alabiliyorsunuz. Ek olarak, koç/mentor olarak profil oluşturabiliyor; koç/mentor araması yapabiliyorsunuz. Bunun için ek bir ödeme yapmanız gerekmiyor.

Daha sonraki adım, Türkiye EMCC sitesindeki üyelik formunu doldurmak. Sizin için uygun üyelik türünü seçerek başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Son adım, aşağıdaki banka hesabına ilk yıllık aidatı yatırmak; 2020 yılı için 600 TL’lik bir tutar.

 • Hesap Adı: YÖNDERLİK VE KOÇLUK DERNEĞİ
 • Banka ve Şube Adı: TEB Etiler Şubesi
 • IBAN: TR78 0003 2000 2200 0000 0225 40

Bu adımları tamamlayıp dekontu bizimle paylaştığınız zaman (admin@emccturkey.org) üyeliğinizi en kısa sürede aktive edeceğiz.

ÜYELİK TÜRLERİ

KOÇ/MENTOR ÜYELİĞİ
Profesyonel Koçlar/Mentorlar için. Bir (1) yıl süreyle geçerlidir.

BİREYSEL ÜYELİK
EMCC Türkiye’de yer almak, paylaşımda ve katkıda bulunmak isteyen bireyler için. Profesyonel
koçluk/mentorluk deneyimi aranmamaktadır. Bir (1) yıl süreyle geçerlidir.

KURUMSAL ÜYELİK
EMCC Türkiye’de yer almak, paylaşımda ve katkıda bulunmak isteyen kurumlar için. Kurumsal üyelik, aynı kurumdan üç çalışanı kapsar. Bir (1) yıl süreyle geçerlidir.