Gelişimsel Transaksiyonel Analiz Eğitimleri

2019 yılında EMCC Türkiye üyeleri Soley Sezgin Akten tarafından gerçekleştirilen TA programından indirimli olarak katıldılar.

Program ilkbahar ve sonbahar döneminde olmak üzere iki kez gerçekleştirildi. Her biri 2 modülden oluşan programda, katılımcılar kendilerinin ve etkileşimde bulundukları kişilerin iletişim biçimlerini, çalışma ve yönetim biçimlerini öğrenme fırsatı buldular.

Yine 9-10 Kasım’da MB Akademi ve Transaksiyonel Analiz Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen TA Koçluk programına üyelerimiz indirimli katılım imkânı buldular.


Ankara ve İstanbul’da “Kendimle Randevu” Atölyeleri

Points of You eğitmenleri İlker Löker, Nurşen Agathe Ergün ve Tamer Çamkıran tarafından gerçekleştirilen atölyelerde katılıcımlar kendilerine dair iç görü geliştirmekte fotoğrafların gücünü deneyimlediler. Atölyeler 16 Mayıs’ta İstanbul’da, 25 Kasım’da ise Ankara’da gerçekleştirildi.


Atölye Çalışması: Koçlukta Paradoksların Kullanımı

21 Mayıs’ta İstanbul’da Charles May’in paylaşımıyla “Koçluk diyaloglarında paradoksların kullanımı ve ölçüm raporları ile gerçek yaşam dönüşümlerini kolaylaştırmak” konulu bir atölye çalışması gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEO Talks

EMCC Turkey 2019’da İstanbul’da iki farklı CEO Talk etkinliği gerçekletirdi. 6 Şubat’taki ilk etkinlikte konuğumuz Euler Hermes Turkey CEO’su
Özlem Özüner oldu.

11 Haziran’daki ikinci etkinliğimizin konuğu ise Borusan Otomotiv Grubu İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik oldu ve Borusan Otomotiv’deki Dijital Dönüşüm ve Mentorluk çalışmalarını katılımcılarla paylaştı.


EMCC Türkiye Üyelerine Ücretsiz Webinar – Fasilitasyonun Gücünü Keşfetmek

2 Ekim tarihli bu webinarda IAF Türkiye (International Association of Facilitators) Başkanı Rengin Akkemik fasilitasyonun son dönemlerin en güncel ihtiyacı olan agile/çevik yönetim kültürü yaratmada nasıl kullanılabildiğini üyelerimizle paylaştı.


Webinar – Koçluk ve Mentorluk Dünyasında Neler Oluyor? EMCC Global Conference Dublin paylaşımları

19 Eylül’de EMCC üyerlerine ücretsiz olarak gerçekleştirilen bu webinarda, üyelerimiz Narınc Ataman, Sema Süvarioğlu, Bahar Zengingönül, Dilek Er ve Banu Parlar. Dublin EMCC Global Konferansından izlenim ve kazanımlarını üyelerimizle paylaştılar.


EMCC Ege Atölye Çalışması: “Müzik Terapi”

Dr. Şerafettin Özdoğan, EMCC Ege katılımcılarına 23 Ekim’de İzmir’de çok keyifli bir atölye çalışması gerçekleştirdi.


Yaza Merhaba Buluşmaları –İstanbul & İzmir


EMCC Türkiye & Altınbaş Üniversitesi: Mentorluk Zirvesi

23 Kasım’da EMCC Türkiye Mentorluk Çalışma Grubu tarafından organize edilen Mentorluk Zirvesinde mentorluğu tüm boyutlarıyla ele aldık.


EMCC Türkiye & YenidenBiz İş Birliği

İş yaşamından uzak kalan kadınları desteklemek üzere faaliyet gösteren YenidenBiz oluşumuna, mentorluk programının 4. yılında EMCC Dünya Başkanı Dr. Rıza Kadılar tarafından gerçekleştirilen mentor ve menti eğitimleriyle destek olduk. Detaylara şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz: link


EMCC Türkiye LIMAK Vakfı ve Peryön tarafından yürütülen “Türkiye’nin Mühendis Kızları (TMK)” Projesine Gönüllü Koçlar ile Destek Veriyor

Kadınların iş gücüne katılımının en düşük olduğu profesyonel alanlardan biri mühendislik olarak dikkat çekiyor. Bu veriden hareketle Limak Grubu bünyesinde, Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmak ve kadınların mühendislik alanında daha fazla yer almalarını sağlayarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal güçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla 2015 yılında “Türkiye’nin Mühendis Kızları” projesi başladı.

EMCC Türkiye olarak, 2020 yılında 41 kişiden oluşan, mezun adayı ve Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan 4. sınıf öğrencilerine üye koçlarımızın katılımıyla gönüllü koçluk desteği veriyoruz.


EMCC Türkiye & OMV Petrol Ofisi A.Ş İş Birliği

EMCC Türkiye koçluk, mentorluk ve süpervizyon konusunda “başvurulacak kurum” (go to body) olmak yönündeki vizyonu doğrultusunda; Kasım 2019’da Petrol Ofisi ile ortaklaşa olarak Türkiye’de ilk kez “Profesyonel Dış Mentorluk Programını” hayata geçirdi.

Kuurmda devereye alınan yeni Liderlik Gelişim Programı kapsamında, EMCC Türkiye çalışma Grubu Liderlerinden oluşan 12 kişilik bir mentor grubu ile “Yol Arkadaşlığı” modülünü gerçekleştirerek; 47 Petrol Ofisi yöneticisine, liderlik gelişimi konusunda 10 ay süresince dış mentorluk desteği vereceğiz.


Gönüllüler İçin Mentorluk Rehberi

5 Aralık Dünya Gönüllüler Gününde, EMCC Türkiye olarak Headline Çeşitlilik & Kapsayıcılık Danışmanlığı ile birlikte, üyelerimizin gönüllü çalışmalarında faydalanmaları için “Gönüllüler İçin Mentorluk Rehberi” hazırladık ve yayınladık.
Rehbere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
İlham vermesi dileğiyle…
https://www.headline.ist/wp-content/uploads/2019/12/Mentorluk_Rehberi.pdf


EMCC ESIA Akredite Süpervizyon Eğitimi

Koçluk ve mentorluk mesleğinin kalitesini artırmak vizyonuyla büyük önem verdiğimiz süpervizyon alanında, Türkiye’nin ilk EMCC ESIA akredite koç/mentor süpervizörlerini yetiştirmek amacıyla Mart 2016 yılında Bath Consultancy Group iş birliği ile başlattığımız uzun soluklu uzmanlık programı, Aralık 2019’da sona erdi.
Program kapsamındaki eğitim modülleri Peter Hawkins ve Gil Schwenk tarafından gerçekleştirildi. Bu programı tamamlayarak sertifikalarını alan 9 süpervizörümüz, Türkye’deki koçlara ve mentorlara uluslararası standartta süpervizyon desteği vermeye hazır!